زمان ساخت ویلا| 30 مرحله برای پروژه‌های ساخت ویلا

دسته بندی:

زمان ساخت ویلا

مدت زمان ساخت ویلا با توجه به متراژ و مکان ساخت پروژه از لحاظ تامین متریال و از نظر بودجه بندی جهت پیشبرد پروژه وابسته است، که این پروسه حدودا  بین ۶ تا 18 ماه به طول می انجامد .

ساخت ویلا پروسه ای زمان بر است و باید تک به تک مراحل آن با دقت و وسواس خاصی انجام بگیرد، در غیر این صورت ممکن است از نتیجه ی کار چندان راضی نباشید. هر مرحله از ساخت ویلا ممکن است زمان زیادی را به خود اختصاص بدهد. البته طبیعتاً باید این نکته را در نظر داشته باشید که هرچقدر میزان هزینه ای که برای ساخت ویلا صرف می کنید، بیشتر باشد، کار با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل ساخت ویلا را با هم مورد بررسی قرار دهیم :

انتخاب شهر دلخواه برای ساخت ویلا

اولین گام در پروسه ساخت ویلا این است که با یک بررسی همه جانبه و با آگاهی کافی ابتدا شهر مورد نظرتان و همچنین امکاناتی که نیاز دارید در نزدیکی شما باشد را انتخاب کنید. این انتخاب به عوامل متعددی می‌تواند بستگی داشته باشد. مانند میزان توریستی بودن شهر، جمعیت، موقعیت جغرافیایی و میزان رو به رشد بودنش، خلوت بودن و بکر بودن منطقه و ….

به طور کلی باید در نظر بگیرید که شهری که قصد ساخت ویلا در آن را دارید تا چه اندازه با ملاک‌های شما و انتظاراتتان از شهر ویلای دلخواهتان مطابقت خواهد داشت.

مراحل ساخت ویلا را می توانید با کلیک بر روی “ساخت ویلا” بخوانید.

زمان ساخت ویلاپس از اینکه تصمیم‌تان در رابطه با شهر و موقعیت جغرافیایی مورد نظرتان برای ساخت ویلا را به طور کامل گرفتید، خوب است که پیش از وارد شدن به فاز اجرایی و ساخت و ساز، به این توجه کنید که هدف شما داشتن یک ویلا با طراحی مدرن است یا یک ویلای معمولی که تنها با ظاهری ساده و اما زیبا بتواند رفاه و راحتی شما در طول اقامت تان در یک تعطیلات خانوادگی یا دوستانه را فراهم آورد.

از این جهت توجه به نوع ویلا به شما تذکر داده می‌شود، زیرا ساخت یک ویلای مدرن با یک ویلای معمولی طبیعتاً هزینه متفاوتی را از شما طلب خواهد کرد. بنابراین خوب است پیش از ورود به فاز اجرایی بتوانید به صورت شخصی یک برآورد هزینه از آنچه قرار است بسازید انجام دهید تا در مراحل ساخت با کمبود بودجه و سرمایه‌تان رو به رو نشوید.

برآورد هزینه ساخت ویلا

تمام مراحل ساخت ویلا کار سختی برای مدیریت زمان ساخت ویلا و هزینه است. با احتساب هزینه زمان کار و پول، کل هزینه ممکن است از بودجه ای که در ابتدا فکر یا هدف گذاری شده بود فراتر رود. ساخت ویلا به دلایل زیادی بیش از ساخت یک آپارتمان معمولی، در واحد سطح، هزینه بیشتری دارد. بنابراین، تعیین صحیح بودجه و برنامه ریزی مناسب برای گردش پول مهم است. بدین ترتیب کیفیت و زمان مطلوب برای حرکت به سمت زندگی ویلایی ایده‌آل با کمترین مشکلات ممکن خواهد بود. تعیین بودجه هزینه شده در هر مرحله از کار در ابتدای کار انجام می‌شود.

همچنین تهیه جداول گردش پول کار مهمی است که باید اضافه بر تعیین بودجه شود. از آنجایی که ساخت و ساز ویلا یک مسئله شخصی است و تصمیم گیرندگان زیادی در آن وجود ندارد، مطمئنا فرصت برای انعطاف پذیری بیشتری از یک سرمایه گذاری تجاری عادی در بازار املاک و مستغلات وجود دارد. با این حال، یک تیم انتخاب شده باید بودجه صاحب ویلا را در حد توان خود در نظر بگیرد و بتواند هشدارهای لازم را در هر مرحله بدهد.

معماری و طراحی داخلی برای ساخت ویلا

هنگامی که تصمیم به ساخت ویلای رویایی خود گرفتید، اولین کاری که بسیاری از افراد می‌کنند، احتمالاً بررسی طرح های ویلا ها و پروژه های متناسب و دلخواه شما در سطوح مختلف است. این امر کاملا طبیعی است. هنگامی که تصمیم به ساخت ویلای خود گرفتید، معمار شما بزرگترین دستیار شما در تحقق پروژه خواهد بود. انتخاب معمار مناسب یکی از مهمترین تصمیمات شما در این فرآیند برای طراحی ویلا است. رابطه خوبی که با معمار برقرار خواهید کرد، به صورت مستقیم در اجرای ویلای شما نمایان می‌شود.

کار با یک معمار که شما را درک می کند، به شما گوش می‌دهد و تحت هر شرایطی مشاوره حرفه ای ارائه می دهد، این روند را بسیار لذت بخش می‌کند. شما نباید هیچ اطلاعاتی را از معمار خود پنهان کنید، بلکه به او کمک کنید تا خانه رویاهای شما را بفهمد.

در طی فرآیند طراحی معماری، نقشه های رویایی شما و طرح های ویلای رویاهای شما را با طرح نقشه ها و ظواهر مختلف تصویری شروع می‌شود. مراجعه های صریح و صمیمانه ای که باید در این فرایند اول انجام شود به تقاضاهایی تبدیل می شود که هنگام تهیه پروژه های مفصل تر در فرآیندهای بعدی با دقت در نظر گرفته می شوند. هر تصمیم گیری در مورد تقسیم کار و برنامه ریزی، انتخاب ها در مورد نما و ظاهر پروژه و طراحی دکوراسیون داخلی ویلا باید با صداقت انجام شود. کارهای طرح، نما و دکوراسیون باید به طور همزمان و بدون وقفه انجام شود. به عنوان میزبان، انتقال نیازها، بودجه و محدودیت های زمانی با معمار خود، به عنوان مناسب ترین روش کار، ساخت ویلا را بسیار آسان تر می‌کند.

ساخت ویلا30 مرحله مهندسی شده برای پروژه‌های ساخت ویلا

1. مرحله کندن پی و تخریب (عملیات گودبرداری)

2. مرحله قالب‌بندی پی (که معمولاً به صورت بلوک چینی در ساختمان‌ها صورت می‌گیرد)

3.مرحله بتن مگر (این بتن شامل سیمان و شن و ماسه است)

4. مرحله پی‌سازی

5. مرحله آرماتوربندی پی

6. مرحله وصله آرماتورها

7. مرحله بستن میله گردهای فولادی به یکدیگر پیش از بتن‌ریزی

8. مرحله بتن‌ریزی پی

9. مرحله خم زدن ریشه ستون‌ها

10. مرحله انتقال خاتون‌ها به محل ساخت و ساز

11. مرحله بستن رامکا

12. مرحله ساخت قالب‌های چوبی

13. مرحله بستن قالب‌های فلزی

14. مرحله شاقول کردن قالب‌ها و بستن آن‌ها به وسیله شمع‌ها

15. مرحله ریختن بتن در قالب‌ها

16. مرحله شاقول کردن قالب‌ها

17. مرحله گذاشتن قالب کف تیرها و بستن شمع در انتهای آن‌ها

18. گذاشتن قالب کف تیرها و بر روی شمع ها

19. مرحله آرماتوربندی تیر

20. مرحله قالب‌گذاری نهایی

21. بتن‌ریزی تیرها و بتن‌ریزی سقف

22. مرحله تیرچه بلوک سقف

23. مرحله بستن تیر پاگرد

24. مرحله دیوار چینی

25. مرحله ساخت سقف

26. مرحله بتن پاشی دیوارهای داخلی و دیوارهای خارجی

27. مرحله سفیدکاری سقف و دیوارها

28. مرحله رسیدگی به تاسیسات آب و برق و گاز

29. مرحله ساخت نمای بیرونی و نازک کاری

سقف شیروانی

تاریخ انتشار: 29 بهمن 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته‌بندی مقالات